Akıllı Kolej’de İnovasyon Devri

Akıllı Kolej’de İnovasyon Devri

 

2013 yılında ilk olarak İvedik OSB Teknik Lisesi ile meslek lisesi dönüşümü ve gelişimini başlatan Akıllı Kolej Türkiye’yi yeniliklerle tanıştırmaya devam ediyor.

Önce ABD ardından İngiltere Brezilya ve Almanya’da bir dizi temaslar gerçekleştiren Akıllı Kolej içerisinde mesleki eğitimi etkin hale getiren 3 boyutlu mesleki eğitim, öğrenme hızını 10 kat artıran sanal gerçeklik, dünyada yıldızı parlamaya başlayan 3D tarayıcılar ve yazıcılar, mesleki eğitimi eğlenceli hale getiren things of internet ve yeni nesil Uygulamalı IQ sınıfları barındıran İnovasyon Liselerini Türkiye’ye getiriyor.

SANAYİCİYE DESTEK

Keçiören, Sincan, Çankaya ve Mamak gibi ilçelerde kurulacak Teknoloji Ve İnovasyon Liseleri sağladığı imkânlar, eğitim içerikleri, teknolojik donanımlar, eğitim kadrosu ve vizyonu ile sanayicilerin 10 yıl sonraki İhtiyaçlarını şimdiden karşılar durumda olacak.

Eğitim öğretime verilen destek ve teşvikleri çok cesur ve eğitimde dönüşümün yapıtaşı bir karar olarak değerlendiren Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı İdris Yurteri, “Yatırımlarımızda Hükümetimizden aldığımız destekle, tüm şubelerimizde orta ve alt gelir grubu ailelere  hizmet veriyoruz” dedi.