TOBB`da Mesleki Eğitimin Geleceğini Konuştuk

TOBB`da Mesleki Eğitimin Geleceğini Konuştuk

Eğitim ve teknoloji alanındaki başarılı yatırımlarını mesleki eğitime taşıyarak Türkiye`de yeni nesil meslek akımını başlatan Akıllı Okullar Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinin konuğu oldu.

2013 yılında İvedik OSB Teknik Lisesi, ardından 2014 yılında Türkiye bir ilk olan İvedik OSB Enerji Lisesi ve Teknokent Liselerini hayata geçiren Akıllı Okulların Türkiye`de artık bir memleket meselesi haline gelen mesleki eğitimle ilgili vizyon ve gelecek çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen Mesleki Eğitimin Geleceği Konu panelde Müsiad adına katılan Akıllı Okulların kısa sürede yapılan dev yatırımlar nedeniyle büyük takdir gördüğü ifade edildi.

Akıllı Okul İvedik Kampüsünde açılışı yapılan 2 bin metrekarelik dev atölye kompleksinin Türkiye`deki mesleki eğitim okulları için bir model olacağı belirtilen toplantıda geleceğe yönelik yeni yatırımlar konuşulurken Türkiye`nin mesleki eğitimde ulaşması gereken hedefler masaya yatırıldı.

Aralarında Hak-iş, Disk, Tobb gibi önemli kamu kuruluşu ve STK`ların katıldığı panelde ayrıca Akıllı Okulların Mesleki öğrenci danışmanlığı sistemi, yurt dışı stajı, yaşayan akıllı atölyeler ve 724 mesleki eğitim gibi ses getiren önemli projeleri de görüşüldü.

Katılımcıların büyük bir merakla takip ettiği toplantıda, Türkiye`de mesleki eğitim algısını değiştiren ve toplumun büyük beğenisini kazanan Akıllı Okulların mesleki eğitime yönelik proje ve yatırımlarının hız kesmeden devam edeceği kaydedildi.