Yeni Sezonun En Havalı’sı Akıllı Kolejler

Yeni Sezonun En Havalı’sı Akıllı Kolejler

Her çocuk akıllıdır felsefesiyle 2013 yılında eğitim hayatına akıllı kolejler yeni sezona farkındalıklarıyla giriyor.

Ülkemizde Organize sanayi bölgelerinde özel okul statüsünde meslek liseleri açılması imkânının tanınmasıyla sanayici kesiminin beklentilerini karşılayacak düzeyde öğrenciler yetişmeye başladı.

Bilhassa Mesleki ve Teknik Eğitimde bir model olarak Ankara merkezli büyüyen ve 3. Eğitim öğretim döneminde önemli yatırımlar yapan Akıllı Okullar, özellikle ‘meslek lisesi memleket meselesi’ diyerek Sivil Havacılık, Yenilenebilir Enerji, Biyomedikal, Anadolu Teknik ve Bilişim/İş Okulu gibi işletmesi zor olan çok özel meslek liselerini açtı.

BU KOLEJLERDE ENERJİ VAR

Akıllı Kolejler bünyesinde 2014 yılında Türkiye’de ilk defa açılan Yenilenebilir Enerji Lisesi, Rüzgar ve Güneş Enerji Sistemleri bölümleri ile Türkiye'nin 2023 hedefleri çerçevesinde Türkiye'de alternatif enerjinin payının yüzde 1'den yüzde 30'a çıkarılmasının öngörüsü ile Her yıl 500 civarı verilecek mezun ile enerji konusunda ara eleman ihtiyacını karşılama noktasında sektöre önemli katkı sağlayacak.

Türkiye`nin sahip olduğu yenilenebilir enerji kaynağı potansiyelinin işsizlik sorununun çözümüne büyük katkı sağlayacağını inanan Akıllı Kolejler yenilebilir enerji eğitimi alanında yapılan yatırımlarla  rüzgar ve güneş enerjisinde 2023 hedefine ulaşılması durumunda ihtiyacı muhtemel 450 bin kalifiye personeli yetiştirmeyi hedefliyor. 

MESLEKİ EĞİTİMDE DÜNYAYI YAKALAMA PROJESİ: TEKNOLOJİ VE İNOVASYON LİSELERİ

Akıllı Kolejler içerisinde mesleki eğitimi etkin hale getiren 3 boyutlu mesleki eğitim, öğrenme hızını on kat artıran sanal gerçeklik, dünyada yıldızı parlamaya başlayan 3D tarayıcılar ve yazıcılar, mesleki eğitimi eğlenceli hale getiren things of internet ve yeni nesil Uygulamalı IQ sınıfları barındıran Teknoloji İnovasyon liselerini Türkiye’ye getiriyor.

Keçiören, Sincan, Ümitköy ve Mamak gibi ilçelerde açılışları yapılmak üzere olan teknoloji ve inovasyon liseleri sağladığı imkanlar, eğitim içerikleri, teknolojik donanımlar, eğitim kadrosu ve vizyonu ile sanayicilerin 10 yıl sonraki İhtiyaçlarını şimdiden karşılar durumda olacak.

Yakın zamanda faaliyete geçecek Akıllı Teknoloji ve İnovasyon Liselerinin ‘discover potential’ (Gücünü keşfet) sloganıyla yeni bir döneme giren Türkiye ihracat sektörüne büyük bir ivme katması bekleniyor.

MOBİL EĞİTİM TIRI İLE MESLEKİ EĞİTİM HER YERDE

Mesleki eğitimin yaygınlaştırılması ve gelişimi ile ilgili önemli projelere imza atan akıllı kolejler Türkiye’yi mobil eğitim tırı ile tanıştırıyor. 24 kişilik taşınabilir akıllı sınıf ve portatif atölyelerden oluşan mobil eğitim tırı ile mesleki eğitim Türkiye’nin her yerine götürülebilecek. 2016-2017 sezonu itibariyle hizmete girecek olan mobil eğitim tırında 3D mesleki eğitimde yapılacak.

AKADEMİK EĞİTİMDE DE AKILLI KOLEJLER

2016-2017 sezonu itibariyle 118 mezunundan sadece Ankara içerisinde 24 öğrencisini Hacettepe, 7'sinin ODTÜ, 12'sinin Gazi ve 10 öğrencisini Ankara üniversitesine yerleştiren Akıllı Kolejler sadece istihdam avantajlı seçkin mesleki bölümleri ile değil akademik eğitimiyle de göz kamaştırıyor.

Akıllı Akademik liseler üniversiteye hazırlanmak tek başına tüm ihtiyaçları karşılar durumda.

KAMPÜSTE İNGİLİZCE YAŞAM AKILLI KOLEJLERDE

Akıllı Kolejlerde ingilizce, ders değil bir iletişim aracı olarak kullanılıyor. Günlük yaşantı içerisinde öğrenciler, ingilizce öğretmenleri ile iletişim kurarak dil öğrenimini içselleştiriyorlar. Oyun, şarkı, flashcard ve teknoloji imkanlarıyla desteklenen derslerde İngilizce öğrenimi kalıcı hale getiriliyor.

Akıllı Kolejler İngilizce’yi bir ders olarak değil, hayatın olağan akışı olarak öğretiyor. Öğrenciler native Speaker öğretmenleriyle ingilizceyi hem anadillerinde hemde telafuzda yabancı aksanla öğrenmektedirler.

EN HAVALI OKUL AKILLI OKUL

Sektörün nabzını an be an tutan Akıllı Kolejler Türkiye'nin yükselen yıldızı havacılık sektörünün de geleceğine şimdiden ışık tutuyor. Çankaya, Etimesgut ve Keçiören'de velilerin büyük ilgisi ile karşılaşan sivil havacılık liseleri geleceğin havacılarını yetiştirecek olmanın heyecanını yaşıyor. Akıllı Sivil Havacılık liseleri Türkiye’de her geçen gün artan havacılık yatırımlarının ihtiyacı olan kalifiye personelleri yetiştirmeyi hedefliyor.

GOOGLE CLASSRROM İLE EVRENSEL EĞİTİM AKILLI KOLEJLERDE

Google Akademi üyeleri tarafından hazırlanan ve ilk defa 12 Ağustos 2014 yılında kamuya açık hale getirilen Google Classroom, Akıllı Kolejler ve Google arasında yapılan iş birliği anlaşması kapsamında 14 Eylül 2014 tarihinde Akıllı Kolej kampüslerinde kullanılmaya başlandı.

Aynı zamanda Akıllı Kolejlerin kurumsal çözüm ortağı olan Google`ın eğitim hizmeti Google Classroom uygulaması ile birlikte dünya genelinde büyük beğeni toplayan akademik çalışmalar Akıllı Kolejler farkıyla Türkiye`deki öğrencilerinin hizmetinde olmaya devam edecek.

Akıllı Kolejler akademik ve mesleki eğitimde sadece başarılı odaklı değil aynı zamanda ülkesini ve milletini seven, milli ve manevi değerlere bağlı, sosyal sorumluluk sahibi, sorgulayan, düşünen, yaratıcı, üretken ve çalışkan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.