Ülkemiz İçin Siber Güvenliğin Önemi

Ülkemiz İçin Siber Güvenliğin Önemi

Ülkemiz İçin Siber Güvenliğin Önemi

Bilgi güvenliğinden operasyon iletişim ve bilgisayar sistemlerinin güvenliğine kadar birçok farklı alanı kapsayan Siber Güvenlik dünyanın en öncelikli konularından biri haline gelmiştir. Siber tehdit ortamı değişip geliştikçe, tehditlere karşı korunma da değişmek ve gelişmek zorundadır.

Hedefe yönelik saldırılar ve gelişmiş sürekli tehditlerin ortaya çıkmasıyla, siber güvenliğe yönelik yeni bir yaklaşımın gerekli olduğu açıktır. Geleneksel teknik veriler siber saldırılara karşı korunmak için artık yeterli değildir.

Türkiye ve dünyada baş döndürücü bir hızla artan ve artık devletler arası bir iletişim, sanayi ve üretim aracı haline gelen siber dünyanın korunması, geliştirilmesi ve bir tehdit olmaktan çıkarılması amacıyla Türkiye’nin İlk Bilişim ve siber Teknoloji lisesi Ankara’da eğitim öğretim faaliyetlerine başlıyor.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri ile ar-ge, eğitim ve istihdam alanlarında yapılacak iş birliktelikleriyle bu alanda gereksinim duyulan beyaz şapkalı hacker ve IT Sistem güvenlik uzmanı gibi kalifiye ara personeller Akıllı Kolejlerde yetiştirilecek.

GÜÇ SOSYAL MEDYADA ARTIK

Sosyal medya uzmanlığı ülkemizde ve dünya da zaman ilerledikçe daha bilinen ve popüler hale gelen mesleklerden biri haline gelmiştir. 

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye’de en az 100 bin kişinin istihdam edilmesinin beklendiği Sosyal medya uzmanlığı ile ilgili şirketler her geçen gün artan yatırımlara imza atmaktadırlar.

Türkiye’de kurum ve kuruluşların küresel ölçekte rekabet edebilmelerini sağlayacak bilgi ve donanıma sahip kısıtlı argümanla kurum ya da markaya maksimum fayda kazandıracak sosyal medya uzmanları yine Akıllı Kolejler Bilişim ve Siber Teknoloji Lisesinde yetiştirilecek.

SEKTÖRÜN LİDERLERİ İLE İŞ BİRLİĞİ

100 binin üzerinde çalışanı ve 5 milyar dolar ticaret hacmi ile Türkiye’nin en büyük sanayi yapılanmalarından biri olan Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesinde konuşlanan Akıllı Kolejler sanayi kuruluşları yaptığı iş birliği çalışmaları ile iş hayatına 9. Sınıftan itibaren donanımlı bireyler hazırlıyor.

Stratejik bir öneme sahip olan bölgede Akıllı Kolej öğrencileri Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri ile yapılacak iş birliktelikleri ile birlikte bir biri ardında kurulan uygulamalı Teknokentlerde doğrudan çalışma fırsatı yakalayabilecekler

DEVLET TEŞVİĞİNİN REFERANSI AKILLI KOLEJLER

Devlet ve hükümetten aldığı destekle tüm şubelerinde orta ve alt grubu ailelere özel okul hizmeti sunan akıllı Kolejler, eğitim yatırımı teşvikleri, öğrenci başı teşvik ve akademik okullarda devlet teşviklerinin kullandırılması ile ilgili referans kurum haline gelmiş durumda. İvedik OSB ‘nin ardından 2016 yılında Sincan Mamak ve Keçiören’de eğitim öğretime başlayan Akıllı Kolej kampüslerinde eğitim %100 devlet burslu olarak yapılıyor.

Ülkemiz İçin Siber Güvenliğin Önemi