İspanya Mesleki Eğitim Gezisindeyiz

İspanya Mesleki Eğitim Gezisindeyiz

Akıllı Kolejler idarecileri ve öğrencileri İspanya mesleki eğitim seyahatinde

28 Ocak pazar günü başlayan gezide kafilemiz sırasıyla Barcelona, Madrid, Toledo, Valencia Şehirleri ve önemli organize sanayi bölgelerini ziyaret edecekler.

Türkiye'de mesleki liseleri alanında önemli çalışmalara imza atan akıllı kolejler uluslararası mesleki eğitim projelerine öğrencilerini de dahil ediyor.

Kafilemiz dünyanın en büyük beş ekonomisinden biri olan İspanya'da mesleki eğitim ile ilgili yürürlükte olan uygulamaları yerinde görme imkanı yakalarken Türkiye'deki meslek yüksekokullarının karşılığı niteliğinde olan ve dünyada ''community college'' olarak bilinen okulların yetkilileriyle bir araya gelecek. Heyetteki öğrencilerimiz bazı meslek okullarında eğitime tabi tutulurken yabancı dilde iletişim kurma ve mesleki dil etkinliklerine katılacaklar.

Öğrencilerimizin mesleki vizyonlarına önemli katkı sağlayacak gezide ayrıca geleceğin yeni meslekleri ve Avrupa'da iş bulma olanakları ile ilgili çalıştaylar düzenlenecek.

Öğrencilerimizin farklı bakış açısı kazanması, özgüven duygularının pekişmesi, birlikte uyum içinde hareket etme deneyimini yaşamaları ve mesleki olarak hedeflerinin netleşmesi amacını taşıyan seyahat perşembe günü sona erecek.